Родина для дитини - найцінніший скарб.

Веселовский районЦікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити складні обставини долі, але є і такі долі, коли немає змоги щось змінити самому. Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важко переживати за дітей, чиє життя понівечено  та з самого початку зруйновано. Тільки уявіть собі, що відчуває маленька людина, від якої відмовились батьки?! Правда ж без відчуття болі уявити цього неможливо. А скільки саме таких покинутих, осиротілих дітей, живуть в дитячому, проте далеко не рідному будинку, зі смутком проводжуючи поглядом кожну чужу тьотю, їм так хочеться тепла, любові, і не однієї виховательської на усіх, а кожному окремо, і щоб знати, що люблять саме тебе. І які б умови не створювались державою для утримання таких дітей, жоден інтернатний заклад не замінить сімейного затишку. Наразі актуальним є питання влаштування цих дітей в сім′ї громадян.

На сьогодні в нашій державі існують різні форми влаштування долі дитини, яка за певних обставин залишилась без батьківської опіки: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу.

Усиновлення - оформлена спеціальним юридичним актом (рішенням суду) передача на виховання в сім'ю неповнолітньої дитини на правах сина чи дочки. Таким чином, усиновлення є правовим актом, у результаті якого дитина одержує нових батьків і родичів і припиняється юридичний зв'язок дитини зі старою родиною.

Опіка і піклування встановлюється для виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишились без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Дитячий будинок сімейного типу - це окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, що перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Прийомна сім'я - сім'я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Саме влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в вище зазначені форми сімейного виховання, замість передачі їх до інтернатів є найбільш альтернативними. Адже лише сім'я є природнім середовищем для належного розвитку дитини, особливо, якщо вона пережила кризу, пов'язану з втратою рідних, - матері і батька.

В народі кажуть: « Сироту прихистити -  це все одно що храм побудувати.» Й мало хто зважується на цю дуже відповідальну та нелегку  справу. Слід низько вклонитися тим родинам в нашому районі, які зігріли своїм батьківським теплом та подарували любов, ласку, ніжність, турботу дітям, дали можливість зростати в сім’ї. Ці сім’ї перебувають у полі постійної уваги соціальних служб, забезпечується не тільки соціальний захист даних родин, також  здійснюються різноманітні заходи для проведення дозвілля. Нещодавно, до Міжнародного дня сім’ї районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за підтримки народного депутата А.В.Пшонки організовано  тематичну зустріч для прийомних  та опікунських батьків «Щаслива родина - радісна дитина». В ході зустрічі родини мали змогу поділитися своїм досвідом виховання дітей та позитивом, який панує в їх сім’ях. Батьки отримали нові знання щодо методів та стилів виховання прийомних дітей. Особлива увага зверталась на ризики виникнення проблем, розподіл цих ризиків на групи та інші нагальні проблеми, що виникають в процесі функціонування.

Ми сподіваємося, що ця зустріч стане для кожного з них продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім´ї.  Бережімо своїх рідних, бо сім’я – найдорожче в житті кожного!

 

 

 

Головний спеціаліст РЦСССДМ

І. КуліковаСоздан 27 мая 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником