Село Чкалово посетила Европа!

Веселовский район8-го липня на Запорізькому центральному вокзалі висадився міжнародний десант. Дев’ятеро представників молоді з Італії, Іспанії, Кореї та Польщі приїхали в село Чкалове з єдиною метою – причепурити його. Навести лад у парку, біля місцевої школи та в центрі села – причому, абсолютно безкоштовно.

 

У рамках волонтерського табору на базі села Чкалове протягом двох тижнів молодь займатимється благоустроєм парку та зеленої зони для місцевої школи.

 

Почнемо з найекзотичнішого обличчя – 24-річного Хюнчіна з Кореї. Він вивчає міжнародну торгівлю в університеті, відзначається чудовим почуттям гумору та любов’ю до дітей. Далі перейдемо до високої стрункої іспанки, яка осяює своєю посмішкою все навколо. Це 20-річна Мірея, яка вивчає філософію та світову літературу в Мадриді.

 

Світловолосий юнак, дуже схожий на пересічного українця, виявляється гостем з Польщі на ім’я Адріан. Вже в 20 років він чудово володіє п’ятьма мовами, включаючи російську, та дуже добре розуміє українську. В Україні особливо полюбляє абрикосовий компот.

 

Наступна трійка нашої групи є особливою, бо приїхали до України на цілий рік працювати в Києві. Важко не помітити яскраву та темпераментну сицилійку Джорджию, яка в свої 25 років вирішила покинути рідну Італію після отримання ступеня магістра з філології. Її співвітчизник та близький друг Марко – професійних музикант, який має власну музичну групу та віртуозно грає на гітарі – дивує українську сільську громаду своїми кулінарними вподобаннями, адже він веган, тобто не вживає в їжу продукти тваринного походження.

 

26-річна Бєлєн приїхала до нас з Іспанії. ЇЇ пристрасть – журналістика та захист рівних прав у суспільстві.

 

Серед іноземців є у групі і троє українок. Іванофранківська Валентина, 24 роки, проходить стажування в селищній раді смт Веселе. Вона володіє німецькою та польською мовами, надзвичайно енергійна та креативна у роботі. Дніпропетровчанка Марина, 26 років, за фахом фінансист, який пізнає культури інших народів, подорожуючи світом. 22-річна Аня, яка народилася та виросла в смт Веселе. Після закінчення університету до неї прийшла патріотична ідея допомоги своєму району. Вона багато мандрувала Європою та стала шанувальницею волонтерського руху. За допомогою Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» на два тижні до району були запрошені іноземці. Проект отримав шанс на життя завдяки великій любові до рідного краю депутата обласної ради Юрія Голоти та його безумовної підтримки.

 

Вони такі різні, але їх об’єднує одна місія – у рамках волонтерського табору на базі села Чкалове дев’ятеро наших героїв займаються облаштуванням центрального парку та зеленого класу для місцевої школи. Також у планах прокласти туристичний маршрут до сусіднього села. Запал в очах є, плани великі, гайда до роботи!

 

До них приєднуються місцеві волонтери, серед яких можна зустріти як дітей так і дорослих,та Молоді Регіонали.Для школярів такі зустрічі є чудовою нагодою поспілкуватися англійською та розширити власний світогляд.

 

День за днем пролітають стрімко, залишаючи в серцях волонтерів добрі спогади. Вони вже багато зробили – на стадіоні, де 16.07. о 18:00 годині буде проходити районий турнір з футболу,встановлено нові місця для глядачів, зелена огорожа парку рівненько підстрижена, а зелений клас біля школи радує око різнокольоровими лавочками.

 

Вільний час волонтери проводять цікаво та весело: вони навчились доїти корів у місцевих жителів, відвідали ринок у смт Веселе, вперше скуштували український бочковий квас та потримали в руках маленьких курчат, спробували себе у ролі туристів, пройшовши імітовані перешкоди на мотузках, побули зірками телебачення, даючи інтерв’ю журналістам телеканалу «Інтер».

 

Також своїми силовими трюками на брусах та турніках здивувала волонтерів команда місцевих юнаків. На вихідних планується поїздка на археологічні розкопки курганів та на Кам’яну Могилу. Кожний день життя у волонтерському таборі неповторний, сповнений яскравих подій та вражень і несхожий на інші. Все для наших гостей нове та незвичне. Попереду ще багато сюрпризів, натхненної роботи та міжкультурного обміну. Головне, щоб кількість доброти, дружби, радості та миру зростала в серцях волонтерів, місцевої громади та всіх причасних до цього чудового табору! Побажаємо їм цього та якомога щиріше запросимо їх приїхати і наступного разу, ще й друзів захопити!Создан 16 июл 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником