У Токмацькому районі стартувала «Шевченкіада- 2013»
15 березня в Долинському сільскому клубі відбувся захід «Шевченкіада- 2013», присвячений 200-річчю від дня народження великого українського митця, прозаїка, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.У затишній, теплій залі зібралися долинці, гості з сусідніх сіл та адміністрації. Для них була представлена виставка робіт «Шевченківська весна», на якій були представлені роботи школярів, районних майстрів та майстрині народної художньої вишивки, Члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Валентини Мелай. 

З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу культури райдержадміністрації Алла Медведська. Вона розповіла, що протягом 2013 року та до березня 2014 року у Токмацькому районі розроблено цілу низку заходів, присвячених до 200-річчя Великого Кобзаря. Впродовж цього періоду заплановано проведення організації виставок образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, наукові читання, проведення у навчальних та культосвітніх закладах району лекцій, бесід, уроків, літературних годин, круглих столів, відкритих бінарних уроків з історії України та української літератури, конференцій, семінарів, вечорів вшанування Тараса Шевченка. 
Оголосила вона про відкриття урочистого районного огляду-конкурсу театральних і вокально-хорових колективів, робіт майстрів народного мистецтва «Шевченкіада 2013-2014». Також Алла Медведська розповіла, що згідно затвердженого графіку оглядова комісія виїздитиме до сільських рад на організовані виставки, концерти, культурно-музичні композиції, вистави. А ось фіналом «Шевченкіади» у березні наступного року стане виконання всіма відома пісня «Реве та стогне Дніпр широкий», яку заспівають творчі колективи району. 
Про значимість проведення такого роду заходів відзначила заступник голови райдержадміністрації Єлизавета Савон. Вона наголосила, що в його творах жила й нині живе любов до рідного слова, і що завдяки їй українці черпають знання про трагічні сторінки історії України, про видатні події нашої Батьківщини. У свою чергу вона побажала присутнім натхнення, здоровʼя та доброго настрою. Також користуючись нагодою, за участь у районному конкурсі «Господиня свого краю» вона вручила Подяки райдержадміністрації С. Минаці, Л. Горі та В. Прокопенко та Подяки Долинської сільської ради А. Плющаковій та О. Пархоменко. 
Після урочистої частини у доброзичливій, душевній атмосфері аматори Долинського сільського клубу, Новенського та Новопрокопівського Будинків культури виконали у найкращі твори Великого Кобзаря на сучасний лад. А монолог «Утоплена» у виконанні Євгенії Жидкової зворушив та розчулив усіх присутніх.
Вшанували Тараса Шевченка за його неоціненний внесок в історію України, в літературну спадщину й у мову рідну, поклавши до його портрету хліб-сіль. 
Завдяки професійній підготовці працівників районного відділу культури і туризму Анні Ремчук, Ларисі Комаровій, Миколі Савону, Жанні Саковській, Євгенії Жидковій, Валерію Шаповалу, Наталії Зінченко, Віталію Шкуропату, вихованниці районного організаційно-методичного центру Єлизаветі Шкарубі присутні поринули в історичну минувшину, коли жив і творив відомий митець, відчули те тепло, той нездоланний дух історичних шевченківських часів.Создан 21 мар 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником