70-та річниця визволення Токмацького району від німецько-фашистських загарбників

Токмакский район

26 жовтня  на військово-братському меморіальному комплексі у с. Чапаєвка пройшли урочистості, присвячені 70-й річниці визволення Токмацького району від німецько-фашистських загарбників.

Цьогорік святкування визволення району розпочалось з історичної події — закладання каменю на місці будівництва майбутнього музею «Військової Слави» прориву лінії оборони «Вотан», ідею створення якого підтримав народний депутат Артем Пшонка, для якого збереження пам’яті про славний подвиг нашого народу у часи Великої Вітчизняної є одним з пріоритетних напрямків депутатської діяльності:

Привітали гостей заходу перший заступник голови Токмацької райдержадміністрації Юрій Тищенко, голова районної ради Леонід Стольніков та військовий комісар Токмацького об’єднаного міського військового комісаріату Вадим Вітер. Почесну місію закладання каменю виконали перший заступник голови РДА Юрій Тищенко та голова СВК «Мирне», депутат обласної ради, ініціатор створення військово-братського меморіального комплексу Микола Савченко.

Серед почесних гостей, які прибули вшанувати пам'ять загиблих та привітати ветеранів й усіх присутніх зі святом, також були: заступник голови ОДА Олег Ніколенко, депутат Запорізької обласної ради, помічник народного депутата України Артема Пшонки Людмила Любім, помічник народного депутата України Артема Пшонки Олександр Вербицький, депутат Запорізької обласної ради від Партії регіонів, голова СВК «Мирний» Микола Савченко, голова Токмацької районної організації ветеранів Юрій Наконечний, голова асоціації «Пошук» загонів Запорізької області Володимир Смердов. У своїх промовах гості дякували ветеранам війни за чисте, безхмарне небо, за вільну країну.

У ході заходу почесними грамотами голови РДА та квітами були відзначені пошуковці, які за будь-якої погоди, заради вшанування пам’яті українських воїнів, ведуть пошуки загиблих солдат.

Виступили перед учасниками заходу й ті, хто знаходився у горнилі бойових дій, ті, для кого жахливі часи Великої Вітчизняної назавжди залишилися у пам’яті кривавим спомином — ветеран Великої Вітчизняної війни, партизан Петро Вертюченко та учасник прориву оборонної лінії «Вотан», сержант 24-ї гвардійської стрілкової дивізії Микола Верединський. Завдяки фінансовій допомозі народного депутата України Артема Пшонки, який вже не перший рік здійснює всебічну підтримку меморіалу, здійснилася заповітна мрія Миколи Васильовича, й він через десятки років зміг відвідати землі, на яких безстрашно йшов до бою з німецькими солдатами.

Війна повсякчас нагадує про себе. За недовгий час пошуковці знайшли останки 54-х радянських воїнів, що загинули під час визвольних боїв на Токмаччині. Тому у цей день було проведено урочисту церемонію перепоховання.

Хвилиною мовчання вшанували присутні солдат, які захищали Вітчизну від фашистських загарбників, матерів, які в полум’ї війни втратили найдорожче — своїх синів, вдів, які не дочекалися своїх чоловіків із запеклих боїв.

Не стали осторонь цього заходу й представники Токмацької районої організації «Молоді регіони». Всім присутнім молодь вручила вітальні листівки від народного депутата Атрема Пшонки та вшанувала пам'ять загиблих покладанням квітів до братської могили.

Після мітингу на гостей та жителів району чекав святковий концерт за участю Новомосковського військового духового оркестру, вихованців Молочанської дитячої школи мистецтв й солістів клубних закладів району.

Создан 30 окт 2013