День Партизанської слави в Якимівському районі

Акимовский район

Роки йдуть, часи змінюються і ми змінюємося разом з ними. Але такі поняття як честь, совість, правда, гідність, справедливість, любов                             до Батьківщини залишаються незмінними. До сьогоднішнього дня живуть свідки років війни і згадка про ті дні зводить судомою болю старенькі, зморшкуваті обличчя, непрохані сльози течуть з очей.

18 вересня в стінах Якимівської гімназії учні 9-Б класу зібралися для того, щоб згадати та вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя задля нашого світлого майбутнього. “Не згасити вогонь пам’яті” – саме під таким гаслом пройшов урок мужності. Урок мужності провів вчитель історії НВК «Якимівська гімназія», голова районної  організації «Молоді регіони» Тимків Олексій Миколайович.

Почесним гостем був ветеран Великої Вітчизняної війни Тихонов Геннадій  Єфимович, який розказав учням про страшенні події тих років, про величезні втрати та біль, який принесла із собою війна.

“Я і зараз не втрачаю бойовий дух та не вірю, що мені виповниться              88 років”, – говорить Микола Єфимович. На своєму прикладі ветеран показав силу українського народу, жагу до життя та незламність духу.

Учні підготували цікаву доповідь про молодих патріотів Якимівки – О. Макарова, Д. Каравічеву, О. Ракітського, Н. Шелудько, Ю. Запольського, М. Шелудько та інших.

Діти приймали активну участь у проведенні заходу, із захопленням вслухалися в розповідь ветерана, цікавилися подробицями бойових дій. Переглядаючи уривки документального фільму, учні мали змогу поринути             в атмосферу воєнних подій,  на свої очі побачити страждання народу                        й відчути смак жаданої перемоги.

Про визволителів Якимівки розповів і директор краєзнавчого музею  Віктор Миколайович Гнєдашев, наголосивши на тому, що з кожним роком ветеранів стає все менше. Люди  не повинні забувати те, що саме завдяки захисникам Вітчизни ми живемо під мирним небом у злагоді і добробуті.

Невід’ємною частиною уроку-памяті стала хвилина мовчання, якою учні вшанували пам'ять загиблих героїв. Урок мужності нікого не залишив байдужим.

Про війну потрібно говорити. Пам’ять про захисників Вітчизни назавжди залишилася в серцях нашого підростаючого покоління священною, вічною і незрушною. І нині, через багато років після закінчення війни, наші душі сповнені глибокою вдячністю до воїнів, які здобули перемогу.

Ксенія Кадіра

Создан 23 сен 2013