Юна мешканка Михайлівського району серед переможців Всеукраїнського конкурсу «Непізнана історія мого краю»

пгт.Михайловка

Упродовж багатьох років Український католицький університет (м. Львів) реалізує різноманітні проекти для старшокласників загальноосвітніх шкіл. Цього разу спільно з Львівською обласною Малою академією наук та порталом «Історична правда» він провів перший Всеукраїнський історичний конкурс «Непізнана історія мого краю».

Його учасниками мали змогу стати учні зі всієї України, які написали історичний проект, що розкриває досі невідому й давню історію свого міста чи села, району чи області, розповідає про визначних історичних постатей, якесь мальовниче місце.

Роботи учасників оцінювало журі, до складу якого увійшли: декан гуманітарного факультету УКУ Ігор Скочиляс, професор Ярослав Грицак, редактор інтернет-видання «Історична правда» Вахтанг Кіпіані та директор Львівської обласної малої академії наук Іванна Бородчук.

Взяла участь у конкурсі і Людмила Данилюк, член гуртка історичного краєзнавства Михайлівського НВК «ЗОШ І - ІІІ ступенів-гімназія», член районного відділення МАН, наукового товариства учнів «Паростки надії». Вона посіла ІІІ місце і стала призером конкурсу.

Людмила охоче поділилася своїми враженнями від конкурсу та подорожі до історичного Львова:

«Для участі у Всеукраїнському конкурсі я надіслала науково-дослідницький проект «Німці-колоністи в історії Запорізького краю». Загалом на конкурс було надіслано 220 робіт, зокрема з Львівської області – 129, Хмельницької – 49, Запорізької – 14, Тернопільської – 12, Закарпатської – 5, Харківської – 3, Вінницької, Київської та Криму – по 2, Дніпропетровської та Івано-Франківської – по 1.

Мій проект зацікавив членів журі. Виявилося, що вони сприймали наш край лише як колиску запорізького козацтва. Тому для них стало відкриттям перебування тут німців-колоністів. Науковців вразили їхні новації в землеробстві, досягнення в тваринництві, промисловості й торгівлі, їхній вагомий внесок у розвиток економічного потенціалу Запорізького краю. Тож мене запросили на фінал цього конкурсу.

І ось 13 квітня 2013 року в Українському католицькому університеті понад 160 учасників зі всієї України зустрілися у фіналі конкурсу, де серед школярів-дослідників були визначені переможці та призери.

«Цей конкурс ми організували для того, щоб кожна дитина змогла розказати про рідний край, перевірити свої знання з історії чи спробувати себе в науковій діяльності», – сказав один із організаторів, менеджер з адміністративної діяльності УКУ Андрій Фендик.

«На історичному конкурсі «Непізнана історія мого краю» школярі могли розказати історію свого міста, села, героя. І таким чином дослідити й написати «малі історії», з яких і формується велика історія України», – зазначив декан гуманітарного факультету УКУ Ігор Скочиляс.

Під час нагородження всі учасники мали унікальну можливість послухати лекцію історика, професора УКУ Ярослава Грицака «Як нам подолати свою історію», після якої відбулося засідання круглого столу, під час якого школярі ставили питання та брали участь у дискусії.

Переможці були нагороджені грамотами, збірками історичної літератури професора Ярослава Грицака та отримали путівку на екскурсію в одне з давніх історичних міст України: Київ, Львів, Дніпропетровськ, Харків, Чернігів, Запоріжжя, Донецьк або Одесу. Крім того, кращі роботи юних дослідників будуть опубліковані на сайті порталу «Історична правда» та сторінках «Вікіпедії».

Тож вітаємо Людмилу з перемогою у Всеукраїнському історичному конкурсі, бо саме вона гідно презентувала на ньому школярів-науковців не лише Михайлівського району, а й усієї Запорізької області.

Создан 21 мая 2013