Протоієрей Олег Панчак: "В цьому році проекту «Любов милосердствує» багато хто чекав із нетерпінням"

пгт.Михайловка

Шановні мешканці Михайлівського району! Хочу подякувати усім, хто взяв участь у благодійному проекті Запорізької єпархії «Любов милосердствує» на підтримку хворих дітей.

Цей проект у нашій єпархії – унікальний і має такі масштаби, про які в інших регіонах нашої країни можуть тільки мріяти. У нас це не разова акція, яка закінчується, не показовий виступ чи звітний концерт, не поставлена галочка у графі «справи милосердя», це – спосіб життя багатьох його ініціаторів і, перш за все, нашого архіпастиря – владики Луки. Завдяки його мудрому керівництву протягом вже трьох років багато тисяч запоріжців і жителів області, рятуючи чиїсь маленькі життя справами милосердя, рятують себе.

У милосерді сила і міць нашої православної віри. Як приємно віддавати, а не тільки брати в борг у життя. Проект об’єднує всіх: старих і дітей, віруючих і атеїстів, бідних і багатих. Головне, що ми не відводимо погляду від чужої біди. Лепта у кожного своя – хтось кинув гривню, хтось перерахував кілька тисяч, хтось зміг здати кров, а хтось просто помолився із запаленою свічкою біля ікони про здравіє невідомих йому болящих дітей і тих, хто бере участь у проекті. Милосердний Господь приймає всіх.

У цьому році мене зворушив такий випадок: мама розповідала маленькому хлопчику, що в храмі збирають гроші для тяжкохворих дітей, і дитина попросила маму, щоб вона гроші, які дає йому на їжу в школу за тиждень, поклала в скарбничку. Його слова: «Може, хоч на шприц комусь вистачить і він нарешті одужає». Якби ми всі мали такі дитячі серця і такі думки, наскільки б ми були добрішими…

Радісно усвідомлювати, що в цьому році проекту «Любов милосердствує» багато хто чекав із нетерпінням, як дорогого гостя, рідну людину. Вже рідше доводилося пояснювати людям, що це за скриньки, для чого.

І в Михайлівському районі все більше людей, які не ходять у храм, взяли участь у проекті, кинувши гроші у скарбнички в магазинах.

Велику допомогу у роз’яснювальній роботі мав благодійний концерт творчого колективу «Оксамит», який відвідали жителі району. Велике спасибі владиці та цьому колективу за таку нелегку роботу.

Цьогоріч у нашому районі завдяки постійній роз’яснювальній роботі батюшок зібрано 23710 гривень, кров здали 82 людини. Михайлівський район виявився одним із найкращих в області.

Хочу подякувати за розуміння і підтримку голові райдержадміністрації С.В. Передерію, голові райради М.І. Фатєєву, начальнику відділу культури М.А. Радченку та всьому колективу районного будинку культури, редактору районної газети Ю.О. Дьоміну, підприємцям Т.В. Масловій, Л.Т. Пасько, В.В. Дудко, І.О. Ханіній, Т.Р. Юрченко.

Окреме спасибі хочу сказати фермерському господарству «Таврія-Скіф» (керівник О.А. Каліман), Ю. Куразову, медикам Роздольської амбулаторії сімейної медицини, працівникам михайлівської станції переливання крові та всій пастві району.

П’ятого квітня з благословення Високопреосвященнійшого Луки, архієпископа Запорізького і Мелітопольського, за підтримки обласної державної адміністрації на провідних телеканалах регіону пройшла фінальна фаза телемарафону «Любов милосердствує».

Три години прямого ефіру, протягом яких і прихожани, і миряни змогли відчути себе однією великою дружною сім’єю, пролетіли непомітно. На останню хвилину телеефіру сума зібраних і перерахованих грошей склала понад 900 тисяч гривень. Кров здали більше 1600 чоловік.

Свій внесок у загальну благу справу зробив і наш депутат Верховної Ради Артем Пшонка.

Цей проект в черговий раз показав, що православ’я нерозривно пов’язане з милосердям і що справжня віра там, де є любов.

Ще раз дозвольте подякувати всім за посильний внесок у справу милосердя. Давайте життям, справами показувати приклад християнської любові, милосердя до близьких, турбуючись про найбеззахисніших, про майбутнє нашої країни.

Хай милосердний Господь дарує вам здравіє, душевне спасіння і многая літа.

Создан 20 апр 2013