24 березня Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Веселовский район

Історія цієї пам’ятної дати бере початок з 1993 року, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією. Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем сьогодення. Це небезпечне, важке інфекційне захворювання, яке вже не одне тисячоліття «випробовує людство на міцність», приносить з собою безліч проблем.

Хворіють і дорослі і діти. Багато хто впевнений, що туберкульоз – хвороба виключно асоціальна, до якої схильні бомжі, люди, які повернулися із-за колючого дроту, і представники інших неблагополучних верств суспільства. Вельми поширена помилка, яка іноді буває фатальною. Все частіше ця недуга вражає цілком благополучних чоловіків і жінок і, що найстрашніше, посилює атаку на наших дітей. Причому смертельні наслідки при цій інфекції зустрічаються набагато частіше, ніж при інших інфекційних захворюваннях.

На початку, захворювання має “прихований” перебіг, часто людина, що захворіла, вважає, що перевтомилася або має застудне захворювання. Тому люди звертаються до лікаря лише після появи важких симптомів, коли лікування туберкульозу набагато складніше та триваліше. Симптомами туберкульозу є: кашель, частіше сухий, що продовжується більше 2–3 тижнів, кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі), підвищення температури без очевидних причин більше 5–7 днів, задуха, раптове схуднення, погіршення або відсутність апетиту, постійна слабкість, підвищена втомлюваність та пітливість, особливо вночі. Якщо є подібні симптоми, негайно зверніться до лікаря. Одразу призначте візит, не посилаючись на невідкладні справи, відсутність часу або грошей.

Сучасна медицина має у розпорядженні ефективні лікувально-профілактичні засоби боротьби з туберкульозом. Але успіх лікування в значній мірі залежить від своєчасності постановки правильного діагнозу. Для активного виявлення хворих велике значення має проведення профілактичних флюорографічних оглядів всього населення, особливо серед працівників декретованих професій, підприємств приватної форми власності, непрацюючого і сільського населення, так само мігрантів і осіб без певного місця проживання. Для дітей та підлітків дуже важливо проводити щорічно діагностичну пробу Манту (туберкулінодіагностику), а підліткам крім цього і щорічне флюорографічне обстеження).

Вважається, що немаловажною причиною стрімкого поширення епідемії туберкульозу в Україні є необізнаність, непоінформованість громадян щодо шляхів уникнення цього захворювання, важливості його своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті. Саме тому, щорічно в нашому районні протягом березня проводяться різноманітні профілактично – просвітницькі заходи, метою яких є поінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

Веселівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом березня проведено місячник боротьби із захворюванням на

туберкульоз. З метою привернення уваги молоді до проблем поширення збудника хвороби, серед учнівської молоді навчальних закладі району, спільно із лікарем – фтізіатром Сенюковою І.В. проведені лекційні заняття: «Зупинимо туберкульоз разом», «Що необхідно знати аби убезпечити себе від туберкульозу»; інформаційні години: «Кашель триває більше 3-х тижнів? Звернись до лікаря!». Лікар-фтизіатр акцентувала увагу дітей на профілактиці туберкульозу, що насамперед, це - щорічне флюорографічне обстеження та здоровий спосіб життя, який заключається в: регулярному відпочинку і фізичних вправах; відмови від паління і зловживанням алкоголем; повноцінному харчуванню, багатому на вітаміни; вірно організованому режимі праці та відпочинку, провітрюванні та чистоті у шкільному приміщення, де діти проводять більшість свого часу, повідомивши, що чисте провітрене приміщення – це перший крок до здоров’я. Адже санітарний стан приміщення має не аби який вплив на здоров’я людини. Саме з цією метою спільно з відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, спеціалістами ЦРЛ, за підтримки ГО «Моє майбутнє» та благодійного фонду «Роби добро» з 09.03.15 по 24.03.15 серед загальноосвітніх шкіл селища проведено районний конкурс «Чистий клас». Визначено переможців: районна різнопрофільна гімназія – 6-Б клас (класний керівник Гаценко Н.В.); КЗ «Веселівська ЗОШ №1» - 5-А клас (класний керівник Петренко Т.В.); КЗ «Веселівська ЗОШ №2» - 7 клас (класний керівник Маркова Т.В.). Переможці та учасники отримали заохочувальні подарунки.

04.03.2015 для засуджених осіб, які перебувають в місцях позбавлення волі, прочитано лекцію «Не загинь через незнання! Навчайся жити здоровим, щоб жити гідно!». Під час обстеження умов проживання сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах проведено бесіди «Бережи свої легені від туберкульозу», розповсюджено соціальну рекламу.

24.03.2015 з вихованцями ДЮСШ проведено бесіду на

тему «За здоровий спосіб життя без туберкульозу», роздані дітям буклети та організовано міні – турнір з піонерболу

Щодня, кожен з нас вирішує безліч різних проблем та питань. Часом “нагальні” та “невідкладні” справи примушують забути про себе. Навіть почуваючи себе хворими, ми відкладаємо візит до лікаря, бо не вважаємо нашу недугу вартою уваги та дорогоцінного часу. Іноді бракує необхідної інформації або нами володіють хибні переконання, які заважають вчасно звернутися за допомогою. Результатом несвідомого ставлення до власного здоров’я, недотримання вимог і принципів здорового способу життя є висока захворюваність населення на туберкульоз. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе туберкульоз, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цього захворювання.

Бережіть своє здоров’я!

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Создан 26 мар 2015